Resultat

Resultat från lördagens tävling i Luleå

 

ParnerStunt Senior

1Haninge Cheer Elit – Dexter & Linnéa

 

GroupStunt Junior

1Malmö Allstar Cheer – Starstruck

2Cheer Force Allstars – Fashion

3Cheer Legacy – Blackjays

4Musketeers Funky Cheer – Arrows

5Cheer Infinity Athletics – Devoted4

6CheerXplosion – Purple A-team

7Rising Cheer Athletics – Queens

8CheerXplosion – Purple Crew

9Cheer Future – Aviators

 

GroupStunt Senior

1Gothenburg Cheer One – Dream4

2GF Uppsalaflickorna – USC Cheetahs

3Dynamite Cheerleading – Dynamite Dashing

4Cheer Infinity Athletics – Infinite4

5Cheer Force Allstars – Felicity5

6CheerXplosion – Purple X-team

 

GroupStunt Mixed Senior

1Twisters Cheer Elite – Groupstunt Mixed

2Cheer Force Allstars – Freedom

3Tyresögymnastiken Infinity Allstars

4GF Uppsalaflickorna – USC Angels

5Fancy Cheer Sundsvall – Fame

 

Minior Level 2

1Haninge Power Cheer and Dance – Cats

2CheerXplosion – Purple Rebels

3Twisters Cheer Elite – Minior Level 2

4GF Uppsalaflickorna – USC Extenders

5Gothenburg Cheer One – Kittens

6Cheer Infinity Athletics – Adore

7Eastcoast Cheerleaders – Mint

8Action Athletics – Shade

9Cheer Future – Navy

10Actic Cheer Avalanches -Trojans

 

Junior Level 2

1Gothenburg Cheer One – Cats

2Cheer Infinity Athletics – Desire

3GC Troops – Generals

4Twisters Cheer Elite – Junior Level 2

5Köping GF Sparks – Universe

6SOL-flickornas GF – Stars Junior Level 2

7GF Uppsalaflickorna – USC Avengers

8Arctic Cheer Avalanches – Spartans

9Cheer Future – Soldiers

10Malmö Allstar Cheer – Eclipse

 

Senior Level 2

1Cheer Infinity Athletics – Obsession

2Haninge Power Cheer and Dance – Falcons

3Rising Cheer Athletics – Heroes

4Kristianstad Starlight Cheer – KSC Black Stars

5GF Uppsalaflickorna – USC Tigers

6Linköping Lightnings – Shine

7Twisters Cheer Elite – Senior Level 2

8Cheer Legacy – Mockingjays

9Cheer Force Allstars – Felines

10Skellefteå Cheerleading – Serpents

 

Minior Level 3

1Dynamite Cheerleading – Dynamite Dynamic

2Gothenburg Cheer One – Jags

 

Junior Level 3

1Dynamite Cheerleading – Dynamite Devils

2SOL-flickornas GF – Stars Junior Level 3

3Cheer Force Allstars – Fury

4Twisters Cheer Elite – Junior Level 3

5Gothenburg Cheer One – Cheetahs

6CheerXpolsion – Purple Angels

7Arctic Cheer Avalanches – Gladiators

8Cheer Infinity Athletics – Bliss

9Cheer Legacy – Ladyjays

10Skellefteå Cheerleading – Sparkles

 

MVP – Dynamite Cheerleading – Dynamite Devils

Reslutat från söndagens tävling i Luleå

 

Senior Level 3

1 Cheer Force Allstars – Famous

2 GC Troops – Black Ops

3 Cheer Infinity Athletics – Invincible

4 Kristianstad Starlight Cheer – KSC Golden Stars

4 Malmö Allstar Cheer – Zenith

6 Arctic Cheer Avalanches – Titans

7 Gothenburg Cheer One – Lynx

8 Dynamite Cheerleading – Dynamite Devotion

9 Haninge Cheer Elite – Sr 3

 

Senior Level 5

1 Action Athletics – Blitz

2 Haninge Power Cheer and Dance – Jaguars

3 Cheer Infinity Athletics – Envy

4 Gothenburg Cheer One – Cougars

5 Musketeers Funky Cheer – Caliber5

6 Twisters Cheer Elite – Senior Level 5

7 Skellefteå Cheerleading – Stingrays7

 

Junior Level 5

1 GF Uppsalaflickorna – USC Excaliburs

2 Gothenburg Cheer One – Bobcats

3 Dynamite Cheerleading – Dynamite Diamonds

4 Haninge Cheer Elite – J5

 

Senior Level 6

1 Gothenburg Cheer One – Wildcats

2 Dynamite Cheerleading – Dynamite Dragons

 

Senior Level 6 Mixed

1 Gothia Athletics – GA6

2 Action Athletics – Hunt

 

Pom Minior

1 Julle United Dansförening – Julle Risingstars

2 Örnsköldsvik GK Eagle Stars – Eagel Stars Minior

3 Evolution Cheer & Dance – Electrones

 

Förberedande Pom

1 Julle United Dansförening – Julle Sparklingstars

2 Julle United Dansförening – Julle Shiningstars

3 Evolution Cheer & Dance – Explosion

4 Evolution Cheer & Dance – Electrics

5 Örnsköldsvik GK Eagle Stars – Eagel Stars Junior

 

Pom Freestyle Junior

1 Julle United Dansförening – Julle Smallstars

 

Pom Freestyle Senior

1 Julle United Dansförening – Julle Allstars

MVP – GF Uppsalaflickorna – USC Excaliburs